Az oldal célja

Nos... mindig is érdekelt az, hogy a filmekben, képzelt világokban, regényekben, játékokban milyen lények élnek. Ezért úgy gondoltam, hogy az internet segítségével összegyűjtöm ide erre az oldalra a legtöbbjüket. Legfőképp saját célra, mivel szeretnék írni egy enciklopédiát, mely minden fajt tartalmaz, amit csak találok, de ha valaki kedvet kap esetleg az íráshoz, az meríteni is tud az összegyűjtött anyagokból.
Az oldalon filmbéli, könyvbéli, játékokban használt fajokat, és kriptozoológiai lényeket is találhatsz.
Kellemes kutakodást!:)

Szerk.: Úgy gondoltam, hogy felsorolom az összes, általam ismert lényt némi jellemzéssel. Minden napra egy jut. Lehet, hogy utóbb még pótolgatok majd az adott fajoknál, ha pluszban találok még valamit. Az alfajokat az adott lény témájába írom be, így legalább könnyebb lesz az áttekintés.

2011. augusztus 11., csütörtök

Sárkányok

    A sárkányok az ősi időkből származó, szárnyas hüllők, akiket termetük mellett a fizikai és a mágikus képességeik miatt rettegnek. A legöregebb sárkányok a világ leghatalmasabb lényei közé számítanak.
     Korosodván minden sárkány újabb képességekre tesz szert, és növekszik a hatalmuk is. A termetük ugyancsak az életkoruktól függ, megnőhetnek a néhánytól a 30 méternél hosszabbra is.
    Koruk úgy 1200-1300 évre tehető. De léteznek olyan fajok, amelyek még tovább élhetnek, ezeket öreg sárkányokként ismernek. Viszont belőlük nagyon kevés létezik a világon. Ők inkább mély tárnákban, barlangokban alusszák át a világ változásait.
    Habár félelmetes ragadozók, a dögöt is megeszik és ha igazán éhesek, akkor gyakorlatilag mindenevők. A sárkányok metabolizmusa olyan erőteljes folyamatokkal jár, amelyek során a szervetlen anyagok is lebomlanak. Néhány  faj még az ízlését is ehhez igazítja.
    Bár céljaik egyedenként változóak, minden sárkány igen kapzsi természetű. Folyamatosan harácsolnak, érméket, ékköveket, ékszereket, mágikus dolgokat gyűjtenek takaros halmokba. Ha már sokat összeszedtek, csak élelemszerzés céljából hagyják el rejtekhelyüket.
    A fajok között a többség képes tüzet lehelni, melynek képzése a nyálmirigyek átalakulásával függ össze. Valószínűleg olyan meleg levegőt vagy gőzt, esetleg gázt fújnak kifelé, amely a két éghető anyagot képző mirigynél áthaladva meggyullad és így kerül a kültérbe.
    Rendszertanilag a hüllők közé tartoznak.
    A szóbeszédek szerint a jelenlegi fajok sosem keverednek, csakis akkor kötnek szövetséget, amikor fajtájuk szüksége úgy kívánja.
    Családokban élnek, amelyet egy öreg sárkány alapít meg. Akár életükkel is védelmezik a kicsiket, így a családok főleg hegyvidékes területekre, eldugott völgyekbe szeretnek beköltözni, hogy védve legyenek minden más lénytől.
    A sárkánypár legtöbbször csak két tojást költ ki, a többit úgymond mostohaszülőknek adnak, akik az újonnan kikelt sárkány kölyköt felnevelik, majd visszaviszik a szülőkhöz. Ez egy kölcsönösség, amelynek lényege az, hogy a mostohaszülők és a falu, amelyben élnek védelmet kapnak, míg a sárkány család új egyeddel gazdagszik.
    Minden sárkány bőre vastag, és ha egy lenyúzott bőr egy mester kezébe kerül, akkor ott tökéletesen védő vért születhet.

Sárkány alfajok
- Korcs sárkány: mind méretükben, mind fizikai és szellemi képességeikben messze elmaradnak az igazi sárkányok mögött. A 15 méterestől a 70 méteresig fordulnak elő.
- Őssárkány: a legősibb sárkány faj, mely elérheti a 150-200 méteres hosszúságot, a fejét 35-40 méter magasra képes felemelni.
- Fekete sárkány: heves vérmérsékletű, ravasz és rosszindulatú. Mélyen ülő szemei és jellegzetes orrnyílása miatt "koponyasárkányként" is szokták emlegetni. Feje két oldalán a pofacsontokból két csavart, íves szarv mered előre, amely az életkorával együtt növekszik, és nem zavarja a sárkányt semmiben. Pikkelyei vékonyak, kicsik és csillogóak, idővel azonban megnövekednek, megvastagodnak és fényük eltompul. Nagy, sáros barlangban vagy több barlangot összekötő, földmélyi alagútrendszerben él, rothadó növények és poshadt, talán valamennyire savas víz szaga veszi körbe ezeket a helyeket. Főként halakkal és egyéb vízi élőlényekkel táplálkozik, de néha megkívánja a vörös húst, amit letesz a rejteke közelében néhány napra, hogy egy kis "zamatot" kapjon. Vonzódik az érmékhez.
- Kék sárkány: irigyen védelmezi területét. Az egyik olyan sárkányfaj, amely kifejlesztette a fúrás képességét, így a föld alatt is képes mozogni. Könnyen felismerhető nagy füleiről, és az orrán meredő szarvakról. A pikkelyei a szikrázó azúrtól a mély indigókékig változatos színekben pompáznak, a vég nélkül homokot fújó sivatagi szél fényesre csiszolja őket. Ahogy korosodik, a pikkelyek mérete nem nagyon változik, bár keményebbek és vastagabbak lesznek. Közöttük folyamatosan apró szikrák csapkodna a sárkány teste által gerjesztett statikus elektromosságnak köszönhetően. A szikrák felerősödnek, amikor dühös vagy harcol, ilyenkor ózonszag lengi körbe. Szeret a forró homokon napozni, és általában nappal repülve közlekedik, mivel szereti a magas hőmérsékletet. Nagy földalatti barlangokban lakozik és kincseit is ott halmozza fel. Néha kénytelen kígyók és gyíkok húsát enni, de legjobban a tevéket szereti.
- Zöld sárkány: igen agresszív, gondolkodás nélkül megtámad mindenkit. Pikkelyei vékonyak, kicsik és sötétzöldek, szinte feketének látszanak. Ahogy korosodik, pikkelyei kivilágosodnak és megnövekednek, fűzöld, smaragd és olajzöld színekben pompáznak. A fejétől kiindulva a nyakán tüskés taraj fut végig, és még félelmetesebbé teszi megjelenését. Rejteke minél öregebb erdőkben, minél nagyobb fák között található, de kedveli a helyoldalak barlangjait is. A barlang könnyen fellelhető a belőle áradó klóros szag miatt. Habár éhesen minden felzabál, de leginkább az elfek és sprite tündérek húsát kedveli legjobban.
- Vörös sárkány: szinte sohasem elégszik meg kincse mennyiségével. Irigy és hiú, ami folyamatosan tükröződik a büszke tartásában és a fanyalgó pofáján. Kiskorában pikkelyei fényes bíborosak, majd fiatal kora végére a pikkelyek elsötétülnek, fényük eltompul. Korosodván megnövekednek, megvastagodnak és keménységük már a fémekével vetekszik. A taraja és szárnyai a végek felé lilás vagy szürkéskék árnyalatúak, ami idővel egyre sötétedik. Szembogara az évek suhanásával teljesen elhalványodik, és az idősek szeme már úgy néz ki, mint két lávagolyó. Nagy barlangokban szeret lakni, amely a föld mélyére nyúlik. Ezek levegőjét a teste gerjesztette hő és kénes szag tölti be. Alapvetően húsevő, és kedvencei közé tartozik az ember és az elf.
- Fehér sárkány / jégsárkány / fagyos sárkánygyík: a legkevésbé intelligens sárkányfélék közé tartozik. A pofáján inkább jelenik meg az egyszerű elme vadsága, mint a nagyobb hatalmú rokonok büszkesége. Pikkelyei számtalan tükörként csillognak. Ahogyan öregszik, úgy ez a fény eltűnik és a pikkelyek színe sápadt kékbe vagy világosszürkébe fordul némi fehérrel keverve. Könnyen felismerhető a csontos fejéről és az enyhén szúrós szagról. Rejteke általában egy hatalmas jégbarlang vagy egy hűvös lyuk a föld mélyén. Szinte mindent megeszik, de csak a fagyott ételt kedveli. Természetes ellenségei a fagyóriások, akik húsáért és bőréért vadásznak rá.
- Sárgarézszín sárkány: beszédes teremtmény, sok hasznos információt ismer, amit sok-sok ígérettel lehet kiszedni belőle. Születésekor pikkelyei még fénytelen barnák, csak később veszik fel a jellegzetes sárgarézszínt. A fejét nagy és sima lemezek borítják, amelyek a pofacsontokból nőnek ki, és a szélük az öregedés során egyre élesebb lesz. A taraja és szárnyai a szélük felé haladva egyre zöldebbek, és az idő múlásával elsötétednek. Szembogarai is elhalványodnak az idősödés hatására. Szereti a száraz hőséget, és ideje nagy részét a napon tölti. Körülötte fémes szag terjeng, ahogyan a magasra helyezett, keletre néző barlangjából is. A lény területén sok olyan hely van, ahol kényelmesen napozgathat és elkaphatja a vándorokat egy jó beszélgetésre. Képes elegendő folyadékot kinyerni a hajnali harmatból, amit hosszú nyelvével nyalogat le a levelekről.
- Bronzsárkány: szereti a háborúskodást és gyakran csatlakozik seregekhez, természetesen jó fizetségért. Kiskorában pikkelyei sárgák, némi zölddel átütve. Idővel a színei lassan sötétednek, gazdag tónust vesznek fel. A nagyon öreg sárkányok pikkelyeinek a széle már kékesfekete. Jó úszó, a lábai úszóhártyásak, teste áramvonalas. Szembogarai idővel zöld gömböknek tűnnek. Mély víz közelébe szeret élni, gyakran hűsöl benne vagy vadászik gyöngyökre a fenekén. Kedveli az olyan barlangokat, amelyek csak víz alatt közelíthetőek meg, de rejtekük mindig száraz. A lényt és lakhelyét egyaránt a tenger illata lengi körbe. Főként vízi növényekkel és hasonló tengeri étkekkel táplálkozik, bár különösen kedveli a cápahúst.
- Vörösrézszín sárkány: javíthatatlan tréfamester, szereti a vicceket és találós kérdéseket. Többnyire jó természetű, de a vérében van a kapzsiság. Jó ugró és famászó a testfelépítésének köszönhetően. Születésekor pikkelyei barnás színűek, enyhe fémes beütéssel. Idővel a pikkelyei kisimulnak, és felveszik a vörösrézszínt. A nagyon öreg sárkány pikkelyei zöldes árnyalatot kapnak, szembogarai pedig idővel két türkiszöld gömbhöz hasonlítanak. Kedveli a száraz, sziklás felvidéket és a hegységeket. Szűk barlangban lakik, amelyeknek bejáratát gyakran elrejti a földet befolyásoló képességei segítségével. Szeret vadászni, jó sportnak tartja és legalább olyan fontosnak, mint az evést. Mindent megeszik, beleértve a fém tartalmú érceket is. Ennek ellenére kedvencei a skorpiószörnyek és más mérges teremtmények.
- Arany sárkány: kegyes és bölcs lény, gyűlöli az igazságtalanságot és a hamis játszmákat. Gyakran kezd öncélú kalandozásokba, hogy valami jót cselekedjen. Születésekor pikkelyei sötétsárgák aranyszín foltokkal. Idővel ezek a foltok terjeszkednek és felnőtt állapotban már teljesen arany színűek. Idős korában szemei leginkább két olvadt aranygömbhöz hasonlítanak. A lény körül mindig sáfrány illata terjeng. Bárhol megél. Lakhelyére jellemző, hogy mindig kőből készül, legyen az barlang vagy kastély. Rendszerint hűséges őrzőkkel veszi magát körbe, akik figyelmeztetik a veszélyre. Felhő vagy viharóriások kötnek vele szövetséget. Leginkább a gyöngyöket és a kis ékköveket kedveli.
- Ezüst sárkány: megsegíti a jó jellemű lényeket. Pikkelyei ezüstös fénnyel áttört kékes-szürkék, de mire a felnőttkorba lép, addigra ezüst árnyalat teljesen átveszi az uralmat. A fején lévő pikkelyek formája miatt néha még "pajzsos sárkánynak" is nevezik. Ahogy korosodik, szemei két higanyszerű gömbre kezdenek hasonlítani. A magas hegycsúcsokat kedveli, és mindig halovány esőillat kíséri. Előfordul, hogy felhőkbe költözik be, ilyenkor kialakít egy szilárd területet, ahová a tojásait rakja le.
- Kínai sárkány: tojásuk 3000 évig nem kel ki. Amikor eljön az ideje, akkor a sárkány azonnal eléri felnőttkori méretét és az égbe emelkedik. Nincs szárnyuk, önnön energiájuk segíti őket repülni. Az időjárás urai, vizek őrzői és a változás jelképei ők. Négy karom található a lábaikon.
- Japán sárkány: a tengerek és folyamok urai. Csak három karmuk van a lábain.
- Vihar sárkány: harcuk a levegőben a viharokat, víz alatt az árvizet okozza.
- Koreai sárkány: nem annyira elterjedt faj. Négy karmot visel minden lábán.
- Sárga sárkány: csak akkor jön elő a folyójából, ha az országon szent ember uralkodik.
- Walesi zöld sárkány: Zöld pikkelyeivel remekül beleolvad a környezetébe, a zöld mezőkbe.A hegyvidéket csak tojásrakáskor keresi fel. Ezért itt külön rezervátumot jelöltek ki a fajta részére. Jellegzetesen, dallamosan üvölt, ezáltal könnyen felismerhető. Karcsú lángcsóvákat fúj. Juhokkal táplálkozik, az emberek elől elbújik. Tojása földszínű, zölddel pettyezett.
- Antipoduszi opálszemű sárkány: Új-Zélandon fordul elő, túlnépesedés esetén némely példányok Ausztráliába telepedhetnek át.Lakóhelye sárkányoktól kissé szokatlanul nem a hegyek, hanem völgyekben tanyázik. Közepes termetű, súlya 2-3 tonna. Szivárványszínű pikkelyeivel talán a legszebb sárkányfajta.Szeme csillogó, sokszínű, pupilla nélküli - innen ered a fajta neve is. Természete békés, csak akkor vadászik, ha éhes. Kedvenc zsákmánya a juh, de nagyobb állatokat is elejthet. Az Ausztráliába települők nagy mennyiségű kengurut mészároltak le. Tojása sápadtszürke, könnyen össze lehet téveszteni az őskövületekkel.
- Hebridai fekete sárkány: A Brit-Szigeteken honos, agresszív faj. Hossza a 9 métert is elérheti. Fekete pikkelyei durvák, szeme fénylő bíborpiros. Hátán borotvaéles taréjsort, farkán nyíl alakú tüskét visel. Szárnya a denevéréhez hasonlít. Egy példány vadászterülete 250 négyzetkilométeres. Kedvenc zsákmánya a szarvas, de nagytestű kutyákat és szarvasmarhát is rabolhat.
- Kínai gömblángsárkány / oroszlánsárkány: A Távol-Kelet egyetlen sárkányfajtája. Igen attraktív megjelenésű. Hosszú testét sima, vörös pikkelyek borítják, fitos orrban végződő pofáját aranyszínű tüskék keretezik.Szemei látványosan dülledtek. Testsúlya 2-4 tonna. Orrlyukain gomba alakú tűzcsóvákat fúj, innen kapta a nevét. Agresszívek, de fajtársaival szemben béketűrőbb, mint más sárkányok. Még a vadászterületüket is hajlamosak megosztani egy-két másik sárkánnyal. Zsákmányol mindenféle emlősállatot, kedvenc prédája a sertés, és sajnos az ember. Élénkpiros, arannyal pöttyözött tojásaik héja rendkívül keresett cikk a kínai varázslók körében.
- Magyar mennydörgősárkány: A legveszedelmesebbnek tartott sárkányfaj. Óriásgyíkszerű testét fekete pikkelyek borítják. Szarvai és faroktüskéi bronzvörösek, szeme sárga. Kivételesen hosszú, akár 15 m-es lángcsóvát tud fújni. Kecskét, juhot, ha teheti, embert eszik. Cementszürke tojásának héja nagyon vastag, az ivadékok a farkukon már kifejlődött tüskékkel nyitják fel.
- Norvég tarajossárkány: Hasonlít a magyar mennydörgőhöz, de faroktüskék helyett éles tarajt visel a gerince mentén. Nagytestű szárazföldi emlősökkel táplálkozik, és sárkányoktól szokatlan módon a vízi állatokat sem veti meg. Fajtársaival szemben nagyon agresszív, állománya erősen megcsappant. Tojása fekete. A kikelt kicsinyek más fajtákhoz képest sokkal korábban, 1-3 hónaposan már tudnak tüzet fújni.
- Perui viperafogú sárkány: A legkisebb és leggyorsabb röptű sárkányfajta. Testhossza csupán 4,5 méter. Pikkelyei simák, rézvörösek, hátán fekete taréjfoltok találhatóak. Fején két kurta szarvat visel. A fogaiból erős méreg csöpög. Bár jól elélhetne kecskén és szarvasmarhán, az emberhúst sem veti meg.
- Román hosszúszarvú sárkány: Pikkelyei élénkzöldek, fején hosszú, aranyszínű szarvpár pompázik. Zsákmányát először a szarvaival megsebesíti, majd tüzet fúj rá. Sajnos ennek a sárkányfajtának őrölt szarva fontos bájitalok alapanyaga, miáltal állománya az állandó vadászat miatt drasztikusan lecsökkent. Ezért őshazájában, Romániában nagy kiterjedésű sárkányrezervátum található.
- Svéd sróforrú: Tetszetős külsejű, ezüstkék pikkelyes sárkány. Orrlyukain vakító kék színű szúrólángot fúj, amely pillanatok alatt hamuvá porlasztja a csontokat, vastag gerendákat is. Főként vad, lakatlan hegyvidékeken élnek, így a statisztikák szerint ez a sárkányfajta ölte meg a legkevesebb embert. A sárkány bőre értékes alapanyag: kesztyűket, bőrpajzsokat készítenek belőle.
- Ukrán vashasú: A legnagyobb testű sárkányfajta, súlya akár 4 tonna is lehet. Nagy tömege miatt a többi sárkánynál lassabban repül. Nagyon veszélyes: ha esetleg egy házra száll le, az rögtön összeomlik. Pikkelyei fémszürkék. Szemei vörösek. Karmai feltűnően hosszúak és élesek.
- Vársárkány: elhagyatott kastélyokban, várakban szeret meghúzódni. Róla mintázták a mesék sárkányait, amik hercegnőket tartanak fogva és szüzeket falnak fel.
- Tarajos sárkány: az alfajok között a legnagyobb és leghosszabb tarajjal rendelkező fajta.
- Szikla drakón: sziklás területek lakója. Teste olyan szürkés színt vett fel, amellyel könnyen beleolvad a sziklás háttérbe.
- Pszeudosárkány / álsárkány: Mérete nem sokkal nagyobb egy felnőtt törpénél. Rengeteg színárnyalatban előfordulnak, kezdve a bíborvöröstől, a sötét színeken át a halványabbakig mindenben. Azért nevezik őket álsárkányoknak, mert nem a sárkányok családjába tartoznak. Noha megtévesztésig hasonlítanak rájuk, még csak közük sincs egymáshoz. Tűzokádásra nem képesek, egy különleges Tűzkő segítségével kaphatják meg ezt a képességet. Általában békés természetűek, a legtöbb szörnyhöz hasonlóan csak akkor támadnak, ha veszélyben érzi magát. Bárhol fellelhetőek; olyan sok van belőlük, hogy még a kereskedőknél is tucat számra megvásárolhatóak. Nagyrészt dögevő állatok.
- P'eng-niao: ez a faj is kissé távol áll a sárkányoktól, mégis valamilyen szinten köze van hozzájuk. Feje egy kínai sárkány fejéhez hasonlít, viszont testét tollak fedik.
- Ötszarvú: testén nem található egy darab csontkinövés sem, helyette - mint a nevében is olvasható - fején öt szarv van.
- O goucho 

- Metál sárkány: a legkeményebb pikkelyű sárkányfaj, melynek testéről minden támadás lepattan.
- Mushussu /
muš-ḫuššu / muš-ruššu / ragyogó sárkány: akkád sárkány, mely külalakjában egyesíti az oroszlán (mellső láb), sas (hátsó láb és karmok), kígyó (nyak és nyelv) és skorpió (farok) vonásait. Fején szarvakat is visel.
- Krayt sárkány: akár 45 méterre is megnövő, 2000 kilogramm tömegű faj. Kora elérheti a 100 évet is. A Tatooine bolygó lakója, melynek két alfaja létezik: a kanyon krayt és a hatalmas krayt.
- Kell sárkány / varangysárkány: röpképtelen sárkány faj, melynek fogazata ugyanolyan, mint a cápáké, de sokkalta élesebb. Hatalmas ugrásokra képes.
- Duinuogwuin / csillag sárkány: körülbelül úgy néz ki a teste, mint egy százlábúé, hátán denevérszárnyakat visel, feje inkább egy kutyáé, mint egy hüllőé. Testük 10-100 méteresre is megnőhet. Képesek az űrben lélegezni.
- Rancor: szintén repülni képtelen faj, mely veszélyes és vérszomjas. A mocsaras, sötét, párás területeket kedveli. Bármit felfal, ami az útjába kerül.
- Hósárkány: vakítóan fehér bundája nem csupán a hideg ellen tökéletes öltözékként funkcionál, hanem egyben olyan eleganciát sugároz, mely előtt még a legszkeptikusabb egyének is kénytelenek fejet hajtani.
- Cseng hősárkány: a hidegre immúnis, szárnyaktól mentes, de saját energiából repülni képes faj.
- Yuong tűzsárkány
- Európai sárkány / draco occidentails magnus:
Ez a kiválóan repülő faj meghódította az egész világot,így ma minden hegyvidéken előfordulhat.Leggyakrabban Európában lehet látni(bár ott is ritkán),néha meg lehet pillantani egy sziklaormon,a fiatal egyedeket pedig egy matuzsálemi fenyőfa ágai között.Mivel ideje nagy részét a barlangjától távol,a levegőben vadászva tölti. 14 méter hosszú, 4-5 méter magas, izmos felsőtest, hátán, farkán és gerincén feltűnő pikkelyek; szúró vaskos tüskék a gerinc mentén;" nyílhegy" végű farok. Vörös, zöld, fekete vagy arany színű; hasa alján a bőr színe tompább, halványabb, a páncélzata pedig vékonyabb, mint a hátán vagy az oldalán; a rendkívül idős példányok szinte hófehérek. Az egyes példányok fejmérete, valamint a fején található tüskék, szarvak és bőrnyúlványok száma eltérő lehet. Az időssebb hímek orrán jellegzetes orrszarv. A feje két oldalán tüskés bőrnyúlvány látható. Tápláléka nagy testű növényevők, például az őz, szarvasmarha, birka, emberi lakhelytől eltávolodott egyéb háziállatok. Embert, ez utóbbi keserű íze miatt csak akkor fogyaszt, ha más táplálékot nem talál. Ritkán hallatja hangját, de lehet halk morgás vagy torokból feltörő fülsüketítő üvöltés is. Ha tetszését akarja kinyílvánítani éles hangon fütyül.Vadregényes hegyvidékek, tőzeglápok, tűlevelű erdők, távoli szigetek lakója. Rejteke hegyi vagy tengeri barlang, szinte mindig távol az emberektől, lehetőleg csak egy bejárattal. Tojása márványos barna vagy lila, gyakran kék foltokkal vagy erezettel, mint szinte minden fajnál, a költési idő 36 hónap. Fészkét általban barlangokban építi kisebb kövekből, a fiókát az anya egyedül gondozza. Az európai sárkányfiókák erős gyűjtőszenvedéllyel születnek, anyjuk pedig gyakran elkényezteti őket, és mindenféle csillogó csecsebecsével béleli ki a fészket. A kicsinyek teste élénkzöld vagy vörös, végtagjai alatt halványabb zöld, néha sárga pettyes, háromévente vedlik, színe fokozatosan sötétedik.
- Tradd: közönséges sárkány.
- Tacu: szintén közönséges sárkány.
- Súhassar-sárkány
- Fellegsárkány: a magas, ritka levegőt kedveli. Hegycsúcsokon szeret tanyázni, a felhők felett, ahol a kereső szemek előtt rejtve van.
- Fejetlen sárkány: neve ellenére van feje, pusztán a nyak hiányzik, illetve nagyon rövid.
- Gránit sárkány: a metál sárkány után a legkeményebb bőrű faj.
- Zsáksárkány: talán a legkisebb faj, mely még egy zsákban is elfér feltűnés nélkül. Nem képes tüzet okádni.
- Drak: humanoid szerű sárkányok szárny nélkül, a kelleténél magasabb intelligenciával és gonoszsággal.
- Zmaj: leginkább a zöld sárkány kisebb, kicsinyített mása.
- Erdei sárkány / róhodrin
- Barlangi sárkány / draco troglodytes:
Nyirkos, mocsaras vidékeken él, általában a táplálék, például egy nyúlüreg közelében. Ezeknek a kígyószerű lényeknek a szárnya csökevényes, repülni nem tudnak. Kedveli a mocsaras üregeket és a sík vidéket, ellentétben a nagyobb rokonaival, akik a sziklás hegyvidéket szeretik. Bár ő is gyűjt kincseket, inkább méreggel és nem tűzzel harcol. 9 méter hosszú, 1-2m magas. Színe őzbarna, tompavörös, zöldeskék. Tápláléka közé beletartozik a nyúl, az őz, háziállatok és elkóborolt gyerekek.
- Szolgasárkány / draquiis seqentuuis / draquuis: mágikus úton teremtett lények. E közel két méteres lények a sárkányok kicsi másai, ám korántsem félelmetes, pusztító leheletükrõl nevezetesek - hiszen egy draquiis nem hogy lángförgeteget, de egy apró füstpamacsot sem tud torkából kibocsátani. Leginkább a forró övi erdők lakója, kedveli a magas, dús lombozatú fákat, ahol könnyen elbújhat a nagyobb termetű ragadozók elől. Efféle faóriásokra telepíti a fészkét is. Akár 450 évig is elélhet.
- Wyvern / draco africanus: kisebb testű sárkányok, melyeknek csak lábuk van, míg mellső lábaik a szárnyba olvadtak.
- Tűzsárkány: tűz okádásban mesterfokon álló sárkány faj.
- Lilasárkány: egész testét lila pikkelyek fedik, amely jól elrejti a sötétben. Egyedül sárgán világító szemei árulhatják el.
- Lángsárkány: a tűzsárkányok kisebb alfaja.
- Kemurián sárkány
- Ködsárkány:
nyálmirigyei mellett 2 másik mirigy is kialakult a szájában, amelyek segítségével egyszerre tüzet és ködszerű gőzt is képes okádni.

- Jégsárkány / eccydoo'rr / draco occidentails maritimus: évente több ezer kilométert vándorol az Északi-sarkvidéktől a Déli-sarkra, hogy az év nagy részében a kedvelt sötét, téli tájon tudjon vadászni. A sarki csér mellett, amely évente 35 000 kilométert tesz meg az Északi-sarktól a Déli-sarkig és vissza, a jégsárkány a Föld második legkitartóbb vándorló élőlénye. A sarkvidéken bejárt útvonalukról szinte semmit sem tudunk - mindössze egyszer-kétszer kerültek az eltökélt felfedezők szeme elé -, a sarkvidékek között azonban az erős teleszkópokkal felszerelt sárkánytudósok nemhiába kémlelték az eget tiszta tavaszi és őszi estéken, sikerült viszonylag pontos képet kapniuk az útvonalukról. Lakóhelye gleccserbe vagy jéghegybe vájt, tengerre néző barlang. A felnőtt egyedek 12 méter hosszúak, 3,5-4,5 méter magasak. Színük fehér, esetleg kékes- vagy rózsaszínes fehér. Táplálékuk óriás tintahal, jegesmedve, kardszárnyú delfin, rozmár, leopárdfóka.
- Holttestszaggató / niohoggr: holttestekkel táplálkozó, temetőkben élő sárkányfaj.
- Harci sárkány: mágikusan kitenyésztett faj, melyek testét vért fedi, ami már a testüket képezi, ugyanis valamilyen fortéllyal az izmaikba, inaikba építették a vérteket.
- Holdsárkány: csak akkor jön elő barlangjából, amikor teli Hold van. A legcsodásabb faj a többi közül. Teste hófehér, és különös fényben pompázik, amikor a Hold fénye éri.
- Homoksárkány: sivatagos területeken élő faj, mely arra szakosodott, hogy a homok alatt közlekedik.
- Földsárkány: hasonló a homoksárkányhoz, csak sokkalta keményebb bőrrel rendelkezik és föld alatti életmódot folytat.
- Figyelő féreg
- Csontvázsárkány / dracolich:
olyan sárkányok csontváza, amelyet valamilyen nekromata kelt életre.

- Dérsárkány: csak pirkadatkor képes előjönni, ugyanis a sem a sötétben, sem a nappali fénynél nem képes tájékozódni.
- Dragonne: teste eléri a 12 láb hosszúságot, és a 700 font súlyt.
- Árnyéksárkány: hasonló a dérsárkányhoz, de ez a faj csak éjszaka képes mozogni.
- Ajatar / Äi / Äijo / Äijattar: finn faj, mely pestist és más betegségeket terjeszt.
- Arany védelmező: hasonló az arany sárkányhoz, csak testét aranyvértek fedik.
- Erszényes sárkány: a leggyakoribb ausztrál sárkány, melynek tüzes erszényében fejlődnek a kölykök, és leheletében kék füst található.
- Lung: Kínában a leggyakoribb, nagy testű faj.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése